Esentepe, Kolektif House, Talatpaşa Cd. No: 5/1, 34394 Şişli/İstanbul

Sürdürülebilirlik

LogD için Sürdürülebilirlik

LogD Milk Run Sistemi'nde kutularınız barkod ile takip edebileceğiniz şekilde size özel olarak hazırlanır ve irsaliye ile belirtilen adette sizlere teslim edilir. Gerçekleştireceğiniz sevkiyatlar için sizlere özel olarak teslim edeceğimiz mühürler ile de tüm sevkiyatlarınızı güvenle gerçekleştirmenizi sağlarız.


Yarınlar için Sürdürülebilir Adımlar Atın!

1 karton kolinin üretilmesi için;
65 Litre su kullanılıyor
0,75kg karbon ayak izi oluşuyor
58,8 adet koli için 1 ağaç kesiliyor
Sadece perakende sektöründe ise yılda 100 bin ton karton koli ihtiyacı olduğu biliniyor. Bu kesilen ağaçların ve üretimde kullanılan suyun haricinde, paketlemede kullanılan tek seferlik plastik malzemlerin (kolibandı, poşet paketleme vb) doğada 400 ila 1000 yıl içerisinde çözülmesi anlamına geliyor

LogD lojistikte yeni bir çığır açıyor
binlerce ağacın kesilmesinin önüne geçiyor
şirketlerin karbon ayak izini azaltıyor…

Sürdürülebilirlik konusu giderek daha önemli hale geliyor.
Sadece Sözde Değil, Faaliyetlerimizle de
Sürdürülebilirlik Stratejimizi Üç Ana Yaklaşım Etrafında Geliştiriyoruz:
İnsan, Gezegenimiz ve Müşterilerimiz

bg-image

Tek Bir Gezegen Var!

Sürdürülebilirlik, operasyonlarımızın ve tedarik zincirimizin ayrılmaz bir parçası. Müşterilerimize yeniden kullanılabilir sevkiyat kutuları sağlayarak müşterilerimizin karbon ayak izlerini azaltıyor ve döngüsel ekonomiye geçişlerine katkıda bulunuyoruz.

Amacımız, nakliye hareketlerini azaltarak maliyetleri düşürmek ve plastik kullanımını sınırlayarak Milk Run Yönetim Sistemi'ndeki kutularımız ile hızlı bir şekilde geri dönüşümlü, çevreci bir yaklaşımla sürdürülebilir bir hizmet sağlamaktır. Bu nedenle kendi performansımızı optimize etmeye, yeniliği teşvik etmeye ve sürdürülebilir tedarik zincirinin döngüsel değerini en üst düzeye çıkarmak için tedarik zincirimizdeki müşterimizle birlikte yakın bir iletişim ile sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Kuruluşumuzun tüm seviyelerinde müşterilerimizle etkileşim kurarak sürdürülebilirlik hedeflerini gerçekleştirmelerini destekliyoruz. Tüm müşterilerimizin işin içinde olmasını sağlamak ve yeniden kullanılabilir kutularımızın tüm tedarik zincirine getirdiği faydaları anlamak ve anlatmak çok önemli. Kendi operasyonlarımızın ötesine bakmaya devam ederek, gelecek için daha sürdürülebilir adımlar atmak adına çalışmalarımızı sürekli geliştirmeye devam ediyoruz.

Toplumumuzu ve çevremizi önemsiyoruz.
İş yerimizi önemsiyoruz.
Faaliyet gösterdiğimiz alanlar için pozitif değerler yaratarak iyi bir kurumsal vatandaş olarak hareket edeceğimize söz veriyoruz.

LogD'de Sürdürülebilir Kalkınma

Sürdürülebilir kalkınma, LogD'nin DNA'sının önemli bir bileşenidir. Müşterilerimizin her zamankinden daha sorumlu bir tedarik zincirine sahip olmalarına ve birlikte daha erdemli bir dünya inşa etmelerine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz.

LogD'de Döngüsel Ekonomi

Hizmet yaklaşımımızla karbon ayak izinizi azaltmanıza yardımcı oluyor ve döngüsel ekonomiye geçişinize katkı sağlıyoruz. Döngüsel ekonomi, kaynakların yeniden kullanımını teşvik ederek sıfır atık prensibi ile hareket ederek gereksiz veya yeterince optimize edilmemiş hizmet ulaşımdan sizleri uzaklaştırıyor.
Müşterilerimizin döngüsel hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz
bg-image